Recenzja Podróże Piwne

Korzystając z ładnej pogody jaka pojawiła się w weekend postanowiłem zgłębić historię miasta położonego w województwie lubelskim 😇.

Miasto bliskie memu sercu za sprawą @muzeum_grunwald , a raczej dzięki królowi, który dowodził zwycięską bitwą pod Grunwaldem 🤗.
Wsi, która istniała już od 1235r. król Władysław Jagiełło w 1401r. nadał prawa miejskie i od tego momentu, już miasto, Parczew zaczęło szybko się rozwijać. 😊.
Rozwój miasta powstrzymały rozbiory polski. W dniach 29-30 września 1939r. miała tu miejsce bitwa pod Parczewem, gdzie oddział Grupy Operacyjnej Polesie zmierzył się z oddziałami radzieckimi- zwycięstwo Polaków 😎 a Parczew w latach okupacji stał się silnym ośrodkiem konspiracyjnym 😇😊.
.
W obecnych czasach @browarparczew aspiruje do miana silnego ośrodka- może nie konspiracyjnego, ale piwnego w Polsce 😁.
Zaczęli niedawno, ale grubo.
W marcu 2020 roku oficjalnie zaprezentowano Parczew Pils, rok później, pojawiła się wyczekiwana informacja o wydaniu na świat Parczew Dark, których okazję w ten weekend miałem spróbować 🥰 oba piwa na etykiecie zdobi jeleń 🦌 , który nieziemsko* mi się podoba. Etykieta sama zaprasza do relaksu na łonie natury 😉. Było to moje pierwsze spotkanie z tym piwem i od razu strzał w 1️⃣0️⃣ to są moje gusta! ☺.
Warto nadmienić, że cena jaką należy zapłacić, za to kraftowe piwo jest jedną z niższych jakie do tej pory spotkałem 🥳.
.
Szkoda, że w Ostródzie jest niedostępne 🤧 chociaż 🤔 mógłbym już nie mieć żony, jakby zobaczyła skrzynki tego piwa w domu 😉😆.
Jak życie się potoczy tak, że będę w okolicy Browaru Parczew to im się “wproszę” na ² i zapakuję tyle ile wejdzie do samochodu 😅.
Co roku nowość? Czekam z niecierpliwością do marca przyszłego roku co wymyśli piwowar 😉, oby szedł tą drogą, którą obrał, a za 5 lat jeżeli Parczew nie pojawi się na dużo większą skalę na półkach sklepowych to…. nie ważne bo wiem, że będzie dostępne nawet w u mnie w mieście 😇😆.
Volt:
Pils: 5,1%
Dark: 5,6%
.
.
*jak nieziemsko- to kosmicznie(?) mi się podoba! 😃.